विश्वव्यापीरुपमा आतंकको रुपधारण लिदैआएको कोरोना भाइरसका कारण मृत्यु हुनेको संख्या ५४ हजार नाघ्यो/संक्रमितको संख्या भने१० लाख ३०हजारभन्दा माथि

चीनको वुहानबाट सुरु भएको नोवेल कोरोना भाइरसको संक्रमणका कारण यो समाचार तयार पार्दासम्म विश्वभर ५४ हजार भन्दा बढीको मृत्यु भएको छ भने १० लाख ३० हजार भन्दा बढी मानिसमा कोरोना भाइरसको संक्रमण भएको पुष्टि भएको छ।सुरुमा चीनको हुबेइ प्रान्तमा सीमित रहेको कोरोना भाइरस अहिले(कोभिड–१९)को महामारी विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको छ।युरोप तथा अमेरिकामा अहिले कोरोना भाइरस संक्रमणको इपिसेन्टर नै बनेको छ ।गत डिसेम्बर देखि पहिलोपटक सुरु भएको कोरोना भाइरसको संक्रमण करिब साँढे ३ महिनाभित्रमा विश्वभर अहिलेसम्म ५४ हजार २ सय २९ जना मानिसको मृत्यु भएको छ भने १० लाख ३० हजार ६३ जनामा संक्रमण भएको पुष्टि भइसकेको छ ।अहिलेसम्म २ लाख २० हजार ३ जनामा भने संक्रमण निको भएका छन्। नेपालमा भने अहिलेसम्म संक्रमितको संख्या ६ जनामा मात्र पुष्टि भएको छ भने त्यसमध्य १ जनालाई निको भइसकेको छ।

पछिल्लो केही हप्तादेखि अमेरिकामा कोरोना भाइरसको संक्रमण तीव्र गतिमा विस्तार भइरहेको छ।पछिल्लो २४ घण्टामा अमेरिकामा ९ सय ६० जनाको मृत्यु भएसँगै कुल मृत्यु हुनेको संख्या ६ हजार ६२ पुगेको छ । संक्रमितको संख्या भने अमेरिकामा २ लाख ४४ हजार ३सय २० पुगेको छ,यसमा पछिल्लो २४ घण्टामा २९ हजार ३सय १७ जना थपिएका छन् ।त्यस्तै स्पेनमा मृत्यु हुनेको संख्या ९सय ६१ जना थपिएसंगै १० हजार नाघेको छ । स्पेनमा कुल मृत्यु हुनेको संख्या १० हजार ३ सय ४८ पुगेको छ । स्पेनमा कुल संक्रमित हुनेको संख्या १ लाख १२ हजार ६५ रहेको छ,यसमा पछिल्लो २४ घघण्टामा सात हजार ९सय४७ संक्रमित थपिएका छन् । त्यस्तै इटालीमा नयाँ संक्रमितको संख्या केही कम भएको छ । पछिल्लो २४ घण्टामा चार हजार ६सय ६८ संक्रमित थपिएपछि इटालीमा कुल संक्रमितको संख्या १ लाख १५ हजार २४२ पुगेको छ । थप ७सय ६० जनाको मृत्यु भएपछि इटालीमा कुल ज्यान गुमाउनेको संख्या भने १३ हजार ९सय १५ पुगको छ ।केही दिनदेखि संक्रमित नदेखिएको चीनमा पछिल्लो २४ घण्टामा ३५ जना संक्रमित फेला परेका छन् । थप ६ जनाको मृत्यु पनि भएको छ।चीनमा अहिलेसम्म कुल संक्रमितको संख्या ८१ हजार ५सय ८९ छ भने मृत्यु हुनेको संख्या ३३ सय १८ पुगेको छ । जर्मनीमा कुल संक्रमितको संख्या८४ हजार ७सय ९४ छ भने मृत्यु हुनेको संख्या भने११ सय ठ पुगेको छ।यसैगरी फ्रान्समा संक्रमितको संख्या ५९ हजार १सय ५ छ भने मृत्यु हुने संख्या ५ हजार ३सय ८७ पुगेको छ।त्यस्तै इरानमा संक्रमितको संख्या ५० हजार ४सय ६८ छ भने मृत्यु हुनेको संख्या ३१ सय ६० पुगेको छ।त्यसै गरि बेलायतमा संक्रमितको संख्या ३३ हजार ७ सय १८ छ भने मृत्यु हुनेको संख्या २९ सय २१ पुगेको छ ।


Insurance means to cover the financial risk that looms over future uncertainty. Taking this concept of monetary risk in mind, many companies provide the security services to the public. The company that provides this service is known as the insurer and the one who takes the benefit of these services is known as the insured. The process of getting insurance starts by signing a contract with agreements carefully considered by both the parties. Once the contract is signed between the insurer and the insured, premium needs to be paid on a regular timely basis. As per the contract, if any loss is incurred, then the company is obliged to cover the loss.

Various types of insurance services are provided by insurance company around the world. Health insurance covers all the risk related to one’s physical and mental health. Auto Insurance protects any loss incurred due to accidents involving a vehicle. Life insurance looks at overall risks and financial loss that may occur and if some casualties occur, then the insurance amount is given to the family of the insured. Property insurance is the insurance of any property from fire, theft and weather damage. Majorly there are two types of insurance companies. One deals with life insurance services while the second one deals with the non-life services or property insurance services.

Comments
Advertisment : 9803602855
Please contact : 014212403, 9843220732
Email: nponlinetv@gmail.com
Address: Bagbazar, Kathmandu
About Us:-
Founder/ CEO : Nabin Rai
Chief Editor : Nilesh Adhikari (9851002729)
Senior Editor: Binit Raj Aryal
Editor: Ram Raja KC
Reporter: Kabita Karki
Chief of Marketing : Deepak Sherpa
Program Coordinator : Prabin Kiratee
सुचना बिभाग दर्ता नं. ५३५ / ०७४–७५