प्रतिबन्धित नेपालकम्युनिष्ट पार्टीका महासचिव विप्लवले दिए सरकारलाई १६ बुदे सुझाव,कोरोना संक्रमणबाट बचाउन


चैत २२, २०७६- सरकारद्वारा प्रतिबन्धित नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)का महासचिव नेत्रविक्रम चन्द विप्लवले कोरोना भाइरस (कोभिड–१९)को सक्रमण नेपालमा फैलिन नदिन आफ्नो पार्टी सबैसँग सहकार्य गर्न तत्पर भएको जनाएको छ।महासचिव विप्लवले शनिबार एक विज्ञप्ति जारी गरेर उक्त कुरा बताएका हुन्।विज्ञप्तिमा सरकारलाई १६ बुदे सुझाव दिँदै आफ्नो पार्टीले गर्ने ६ बुदे कामको सूची पनि उल्लेख गरिएको छ।विज्ञप्तिमा कोरोना भाइरसको सक्रमण फैँलदा पनि सरकारी पक्षबाट पहल नलिइएको,समयमा नै एयरपोर्ट र सीमामा चेकजाँचको व्यवस्था नगर्दा समस्या आएको भन्दै आपति जनाएका छन्।कोरोनाको सक्रमणसँगै आवश्यक औजार-उपकरण खरिद प्रक्रिया सुरु गरिएको तर काम समयमा नभएको र गरिएको काम पनि कमिसन,घुसखोरी,नाफाखोरी गर्न खोजिएको महासचिव विप्लवको आरोप छ।निजी अस्पतालले बिमारीको उपचार गर्न अस्वीकार गरेको र केहिको ज्यान गएकाले सरकारको सूचना प्रणालीमा विश्वसनीयता नदेखिएको उनको ठहर छ।बाहिर भ्रष्टाचार गर्दिन र गर्न दिन्न भने पनि सरकार आफै भ्रष्टाचारमा लिप्त देखियो आरोप समेत लगाएका छन् ।

चीनको वुहान शहरमा यो रोग देखिएपछि विश्वका तमाम देशहरूसहित नेपालमा पनि यसको रोकथामका लागि पहल गर्न सकिने सम्भावना भएको बताए।तर पूँजीवादी व्यवस्था भएका देशहरूको चरम लापरबाही,जन अनुत्तरदायी,अहंकारी,मुनाफावादी प्रवृतिका कारण त्यहाँका जनताले ठूलो क्षति व्यहोर्नु पर्ने अवस्था पैदा भएको विज्ञप्तीमा उल्लेख गरिएको छ।साथै नेपालको सामाजिक दलाल पूँजीवादी सरकारको चरम लापरबाही, कमिसनखोरी, दलालली प्रवृतिका कारण प्रयाप्त पहलकदमी लिन सकेन जसको कारणले लाखौँ नेपाली नागरिकले विविध खालका समस्या भोग्नु परिरहेको बताएका छन्।त्यस्तै विज्ञप्तिमा अन्तर्राष्ट्रिय उडान नरोक्दा र परीक्षण नगर्दा अहिलेको समस्या आएको उल्लेख गरिएको छ । विदेशमा रहेका नेपाली नागरिकलाई देशमा ल्याउने सरकारी पहलकदमी शून्य भएको समेत आरोप विज्ञप्ति मार्फत उल्लेख गरिएको छ


Insurance means to cover the financial risk that looms over future uncertainty. Taking this concept of monetary risk in mind, many companies provide the security services to the public. The company that provides this service is known as the insurer and the one who takes the benefit of these services is known as the insured. The process of getting insurance starts by signing a contract with agreements carefully considered by both the parties. Once the contract is signed between the insurer and the insured, premium needs to be paid on a regular timely basis. As per the contract, if any loss is incurred, then the company is obliged to cover the loss.

Various types of insurance services are provided by insurance company around the world. Health insurance covers all the risk related to one’s physical and mental health. Auto Insurance protects any loss incurred due to accidents involving a vehicle. Life insurance looks at overall risks and financial loss that may occur and if some casualties occur, then the insurance amount is given to the family of the insured. Property insurance is the insurance of any property from fire, theft and weather damage. Majorly there are two types of insurance companies. One deals with life insurance services while the second one deals with the non-life services or property insurance services.

Comments
Advertisment : 9803602855
Please contact : 014212403, 9843220732
Email: nponlinetv@gmail.com
Address: Bagbazar, Kathmandu
About Us:-
Founder/ CEO : Nabin Rai
Chief Editor : Nilesh Adhikari (9851002729)
Senior Editor: Binit Raj Aryal
Editor: Ram Raja KC
Reporter: Kabita Karki
Chief of Marketing : Deepak Sherpa
Program Coordinator : Prabin Kiratee
सुचना बिभाग दर्ता नं. ५३५ / ०७४–७५